KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13294178
*
nr 1329 4178
Guido Odierna
(1913-1991), Italien
Oljemålning, Capri. Signerad a tergo. Olja på duk, 49x60 cm
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2020
kl 18:48:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 15:43:04
1
1.800 kr
25/5 17:22:57
2
1.600 kr
25/5 17:22:57
1
1.700 kr (Budbetjänt)
25/5 17:24:47
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Guido Odierna
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
Läs mer om Guido Odierna
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: capri europa guido odierna italien italiensk italiensk konst italiensk konstnär italienska konstnärer italy olja olja på duk oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Guido Odierna
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Guido Odierna
nr 1329 4178
Guido Odierna
(1913-1991), Italien
Oljemålning, Capri. Signerad a tergo. Olja på duk, 49x60 cm
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 15:43:04 | 1 | 1.800 kr |
25/5 17:22:57 | 2 | 1.600 kr |
25/5 17:22:57 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
25/5 17:24:47 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Guido Odierna
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.Läs mer om Guido Odierna
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: capri europa guido odierna italien italiensk italiensk konst italiensk konstnär italienska konstnärer italy olja olja på duk oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41